Pielęgnacja noworodka i pierwsza kąpielDziecko 

Pielęgnacja noworodka i pierwsza kąpiel

Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka – jest to pytanie, które świeżo upieczenie rodzice zadają wyjątkowo często. Teoretycznie wiedzę o tym jak przygotować się do pierwszej kąpieli noworodka powinni wynieść ze szkoły rodzenia. Bardzo często jednak zajęcia z tego jak przygotować się do pierwszej kąpieli noworodka wypadają z pamięci. Jak przygotować kąpiel dla noworodka? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę

Jak przygotować kąpiel dla noworodka: przede wszystkim musimy sprawdzić jaka jest temperatura w pomieszczeniu, w którym kąpiel będzie miała miejsce. Jak przygotować kąpiel dla noworodka? Na pewno pierwsza kąpiel noworodka nie stanie się powodem do stresu, gdy niezbędne do kąpieli rzeczy znajdą się w zasięgu ręki. W miejscu, w którym znajdzie się wanienka w której odbędzie się pierwsza kąpiel noworodka gromadzimy kosmetyki, płyn do pielęgnacji pępka, waciki kosmetyczne. Aby pierwsza kąpiel noworodka przebiegła pomyślnie, możemy przygotować także termometr do sprawdzenia temperatury wody w wanience. Temperatura wody powinna wynosić 37 stopni.

Jak wygląda kąpiel noworodka?

Malucha podczas kąpieli należy trzymać bardzo pewnie. Należy podtrzymywać nie tylko główkę, ale także bark. Drugą ręką należy podtrzymywać pośladki i bioderka maluszka. Dłoń spod pośladków można wysunąć dopiero wtedy, gdy pupa dotknie dna wanienki. Maluszki bardzo szybko wychładzają się, kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10 minut, z czasem będzie mogła trwać dłużej. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Polecane wpisy