Po raz pierwszy kąpiemy noworodkaDziecko 

Po raz pierwszy kąpiemy noworodka

Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych noworodka jest kąpiel. Kąpiel malucha może być przyjemnością nie tylko dla niego, ale również dla rodziców. Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka?

Co jest potrzebne do kąpieli?

Jak przygotować się do pierwszej kąpieli noworodka, aby nie była ona źródłem ogromnego stresu dla rodziców? Jak przygotować się do pierwszej kąpieli noworodka – stanie się ona prawdziwą przyjemnością, jeśli wszystkie rzeczy niezbędne do kąpieli znajdą się pod ręką. Pierwsza kąpiel noworodka wcale nie musi być stresująca dla rodziców i maluszka. Bardzo często wskazówki o tym jak przygotować kąpiel dla noworodka udzielane są już w szkole rodzenia. Bardzo często mamy podpatrują także jak przygotować kąpiel dla noworodka jeszcze podczas pobytu w szpitalu. Często jednak zarówno zajęcia w szkole rodzenia z tego jak przygotować kąpiel dla noworodka czy podpatrywanie położnych to zbyt mało, aby pierwsza kąpiel noworodka nie wzbudzała ogromnych emocji.

Zgromadź potrzebne rzeczy

Pierwsza kąpiel dziecka wymaga trochę przygotowań. Przede wszystkim rodzice muszą zadbać o to, aby w pomieszczeniu do kąpieli było ciepło. Oprócz wanienki i termometru do mierzenia temperatury wody należy przygotować kosmetyki odpowiednie dla dzieci od pierwszych dni życia. Mogą to być zarówno kostki myjące (tak zwane syndety) jak i delikatny płyn nawilżający. Po kąpieli w skórę malucha należy delikatnie wmasować balsam do pielęgnacji lub oliwkę. Więcej o pierwszej kąpieli noworodka można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Polecane wpisy