Zanim po raz pierwszy wykąpiesz swoje dzieckoDziecko 

Zanim po raz pierwszy wykąpiesz swoje dziecko

Wydarzeniem, którym bardzo mocno stresuje się wielu świeżo upieczonych rodziców jest pierwsza kąpiel maluszka. Jak przygotować się do pierwszej kąpieli, aby była przyjemnością zarówno dla rodziców i dziecka?

Zanim zacznie się kąpiel

Pytanie jak przygotować się do pierwszej kąpieli zadaje wyjątkowo duża liczba osób, które dopiero co zostało rodzicami. Tego jak przygotować się do pierwszej kąpieli można nauczyć się w szkole rodzenia. Są jednak osoby, które do takiej szkoły nie chodziły. Bardzo często też zdarza się, że zdobyta w szkole rodzenia wiedza zbyt wiele rodzicom nie ułatwia w przypadku, gdy mają po raz pierwszy zupełnie samodzielnie swoje dziecko wykąpać. Pierwsza kąpiel będzie znacznie mniej stresująca, przebiegnie bardzo sprawnie, jeśli rodzice odpowiednio się do niej przygotują. Przed kąpielą muszą zadbać przede wszystkim o to, aby w pomieszczeniu, w którym maluch będzie kąpany było ciepło. Zalecana temperatura to około 23 stopnie Celsjusza.

Przygotuj potrzebne rzeczy

Do kąpieli niezbędna jest oczywiście wanienka. Przyda się także termometr do zmierzenia temperatury wody. Dodatkowo potrzebna jest również miseczka napełniona ciepłą, przegotowaną wodą. Do kąpieli potrzebne będą również waciki, myjka, płyn do kąpieli przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia, oliwka lub balsam. Niezbędny jest także preparat przeznaczony do pielęgnacji pępka, szczotka z miękkim włosiem, ręcznik, pieluszka. Przyda się również kocyk, w którym zawiniemy malucha po kąpieli i oczywiście ubranka.

Polecane wpisy