Zastosowanie pochłaniaczy wilgociPrzemysł 

Zastosowanie pochłaniaczy wilgoci

Pochłaniacze wilgoci mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je do towarów, które są magazynowane i transportowane. To skuteczna ochrona przed wilgocią, stosowana w takich branżach, jak na przykład:

 

Farmacja

Stosowanie pochłaniaczy jest całkowicie bezpieczne. Dlatego można je bez obaw wykorzystywać w farmacji do ochrony tabletek przed wilgocią.

 

Elektronika

Do zabezpieczenia przed wilgocią urządzeń elektronicznych stosuje się specjalne pochłaniacze ESD. Ich skuteczność jest bardzo wysoka.

 

Automotive

Pochłaniacze wilgoci można wykorzystać w branży automotive, na przykład jako zabezpieczenie artykułów w czasie transportu morskiego.

 

Spożywcza

Stosowanie pochłaniaczy wilgoci jest bezpieczne nawet w branży spożywczej. Chronią nie tylko samą żywność, ale także opakowania przed odpadaniem etykiet.

 

Chemiczna

W branży chemicznej wykorzystuje się przede wszystkim pochłaniacze wilgoci zawierające sito molekularne albo żel krzemionkowy.

 

Galanteria skórzana

Pochłaniacz wilgoci to znakomita ochrona wyrobów skórzanych przed pleśnią. W galanterii skórzanej sprawdzają się zwłaszcza saszetki.

 

Lotnictwo i wojsko

Pochłaniacze sprawdzają się nawet w branży wojskowej. To skuteczne zabezpieczenie sprzętu wojskowego przed korozją.

 

Producenci okien

Pochłaniacze wilgoci są także z powodzeniem stosowane podczas produkcji, transportu oraz magazynowania okien. Chronią każdy rodzaj szkła.

Polecane wpisy