Instalacje fotowoltaiczne się opłacająPrzemysł 

Instalacje fotowoltaiczne się opłacają

Fotowoltaika wciąż nie jest jeszcze wystarczająco popularna w naszym kraju. Chociaż panele solarne zakładane są na coraz większym odsetku nowych inwestycji oraz zaczynają pojawiać się także na istniejących już budynkach, cały czas jest to poziom dalece niewystarczający.

Problem jest podwójny, ponieważ instalacje fotowoltaiczne Małopolska to energia czysta, która nie powoduje powstawania smogu i nie generuje dwutlenku węgla, przez co jest najlepszym rodzajem energii. Do tego jest to energia niemalże darmowa, ponieważ instalacje działają niemalże bezkosztowo, więc rezygnując z nich, tracimy pieniądze.

Fotowoltaika to czysta energia

Nie powinniśmy lekceważyć kwestii ekologiczności. Sami świata nie zmienimy, ale możemy dołożyć swoją cegiełkę. Wyprodukowanie paneli i ich założenie to oczywiście pewien wydatek energetyczny i nie można powiedzieć, że fotowoltaika Małopolskie nie ma żadnego negatywnego wpływu na środowisko. W panelach są metale ziem rzadki i różne trudne do wyprodukowania komponenty.

Osoby podnoszące takie argumenty zapominają, że budowa klasycznej elektrowni też nie odbywa się bez wykorzystania nakładów, a potem konieczne jest wykorzystywanie ogromnych ilości szkodliwego surowca. W przypadku instalacji pv nie ma żadnego surowca i nie ma dodatkowych kosztów środowiskowych.

Fotowoltaika to czysty zysk wyrażony w złotówkach

Jeśli kogoś nie przekonują instalacje pv Małopolska jako elementy proekologiczne, warto jest podjąć dyskusję o realnych oszczędnościach. Produkowany prąd to prąd praktycznie darmowy i chociaż czasami produkujemy go za dużo, a czasami za mało, nie jest to kłopotem. Nasz prąd oddajemy bowiem do sieci i potem za darmo możemy go pobrać z powrotem.

Polecane wpisy