Wóz transmisyjny: wyposażenieUsługi 

Wóz transmisyjny: wyposażenie

Wydarzeń, które obecnie transmitowane są na żywo w telewizji jest całe mnóstwo. Przybywa również wydarzeń, których transmisja na żywo odbywa się w internecie. Transmisja na żywo mogą zostać zrealizowane tylko dzięki pracy wielu osób; spora część z nich pracuje niewidoczna dla innych. Miejscem ich pracy jest wóz do transmisji.

Nasz wóz transmisyjny: jaki jest?

Praktycznie wszystkie wozy transmisyjne używane przez stacje telewizyjne czy firmy zajmujące się produkcją telewizyjną i streamami online wykorzystuje wozy transmisyjne na bazie samochodu dostawczego. Bardzo często wozy transmisyjne powstają na bazie zmodyfikowanych samochodów Iveco Daily. Transmisja wysokiej jakości może powstać tylko dzięki temu, że wóz do transmisji zostanie odpowiednio wyposażony: sprzęt musi być profesjonalny. Wozy transmisyjne wyposażane są więc między innymi w: encoder H.264 do streamingu, 3-kanałowy system powtórek slow-motion NewTek 3 Play, 20-kanałowy mikser wizji.

Wyposażenie dodatkowe

Wóz do transmisji jest miejscem pracy przynajmniej kilka osób. Transmisja jest realizowana między innymi przez operatora grafiki i realizatora wizji. Na jakość pracy wpływa jej komfort. Nie można zapomnieć, że transmisje często realizowane są w bardzo różnych warunkach atmosferycznych. Oprócz specjalistycznego sprzętu na wyposażeniu wozu transmisyjnego nie mogło zabraknąć ogrzewania postojowego oraz klimatyzacji.

Transmisje na żywo są coraz bardziej popularne. Osoby zainteresowane tym tematem zapraszamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu.

Polecane wpisy