Szerokie zastosowania hartowanego szkłaBudowa i remont 

Szerokie zastosowania hartowanego szkła

Beton, stal, drewno, cegła, szkło hartowane na wymiar – to w dzisiejszych czasach materiały, które tworzą oryginalne i przykuwające wzrok współczesne wystroje wnętrz. Przy ich użyciu można stworzyć przestrzeń w stylu nowoczesnym, loftowym, czy też kolonialnym.

Szkło hartowane to gwarancja bezpieczeństwa, jak i wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jego zakup, w celu dopełnienia aranżacji. Z niniejszego wpisu dowiesz się, do czego najczęściej wykorzystywany jest ten materiał. 

Szkło hartowane w łazience

Bezpieczne szkło esg, czy też szkło vsg (wyposażone dodatkowo w folię, dzięki której kawałki po zbiciu nie rozsypują się) znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnych łazienkach. Coraz więcej osób wykonuje z niego przeszklenia kabin prysznicowych, czy też półeczki naścienne. W przeciwieństwie do plastikowych komponentów szkło hartowane na wymiar nawet po kilkunastu latach dobrze się prezentuje, łatwo się je czyści i sprawia, że nawet małe pomieszczenie, wydaje się wizualnie bardziej przestronne. 

Ścianki w nowoczesnych biurach

Szkło hartowane na wymiar to w dzisiejszych czasach podstawa każdego nowoczesnego biura. Tworzy się z niego szklane ściany, które nie zmniejszają wizualnie przestrzeni wewnątrz budynku, ale są w stanie wydzielić konkretne pomieszczenia oraz je wygłuszyć. Wpisują się one idealnie w trend pomieszczeń open space. Dodatkowo stanowią ozdobę samą w sobie i prezentują się zjawiskowo przy okazji każdego stylu.  

Nowoczesny design budynków 

Przeszklone balustrady to coraz częstszy widok w nowym budownictwie. Bezpieczne szkło hartowane na wymiar zawsze przykuwa uwagę architektów, którzy nie potrafią już z niego zrezygnować. Niepodważalnie powiększa ono wizualnie balkon i zwiększa pole widzenia z perspektywy mieszkania. Szkło hartowane w nowoczesnym budownictwie sprawia, że cała budowla wydaje się bardziej lekka i designowo ciekawa.

Polecane wpisy