Garść informacji o rowerach górskichHandel 

Garść informacji o rowerach górskich

Kupno pierwszego roweru górskiego może sprawić wiele kłopotów. Na pewno, aby ich uniknąć warto warto wybrać sklep rowerowy, w którym można liczyć na fachową pomoc. Warto do takich zakupów także trochę przygotować się samemu.

Wybieramy rower dla siebie

Nie ma uniwersalnego roweru górskiego; sklep rowerowy musi mieć w ofercie zarówno rowery górskie damskie, jak również rowery górskie męskie. Rowery górskie damskie odróżnić można od rowery górskie męskie między innymi po szerokości siodełka. Rowery górskie damskie mają również inną niż rowery górskie męskie geometrię ramy. Warto też pamiętać o tym, iż rowery górskie damskie będą miały inne rozmiary niż rowery górskie męskie. Niektóre z różnic między rowerami damskimi a męskimi wynikają z różnic w budowie anatomicznej. Markowe rowery terenowe nie należą do najtańszych; na wybranie markowe rowery terenowe trzeba poświęcić trochę czasu. Typ każdego roweru powinien być dopasowany do wzrostu jego przyszłego użytkownika.

Tani czy drogi rower górski?

Markowe rowery terenowe nie sprzedawane w supermarketach. Dobrej klasy rowery MTB oferuje tylko specjalistyczny sklep rowerowy. Rowery MTB idealnie dostosowane do jazdy górskiej to modele, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Będą to rowery MTB stosunkowo drogie, ale zapewnią bezpieczną jazdę po najbardziej wymagających górskich szlakach.

Markowe rowery terenowe  to obszerny temat. Jest wiele elementów, na które należy zwrócić uwagę kupując swój pierwszy rower górski. Więcej piszemy o nich w innym tekście.

Polecane wpisy