Kupujemy rower górski: o czym pamiętać?Handel 

Kupujemy rower górski: o czym pamiętać?

Pierwszy rower górski został skonstruowany w latach 80. XX wieku. Dzisiaj rowery górskie są marzeniem nie tylko małych chłopców. Fascynują się nimi również dorośli mężczyźni. Na co należy zwracać uwagę na zakupach?

Dobry rower górski

Wbrew potocznym opiniom, rowery górskie nie są uniwersalne. Owszem, można wybrać się na nich na wycieczkę poza miasto (jeśli po bezdrożach, to rower górski sprawdzi się bardzo dobrze), można też używać ich do jazdy miejskiej, ale komfort jazdy w takich warunkach będzie naprawdę bardzo niski. Rowery górskie przeznaczone są bowiem do jazdy w bardzo trudnych warunkach terenowych. Szczególnie dobrze radzą sobie na leśnych, niekoniecznie tylko górskich, ścieżkach. Dobry rower górski powinien poradzić sobie z jazdą na nieutwardzonych ścieżkach bez problemu.

Jak wybierać rower?

Wybierając się po zakup roweru górskiego przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że rowery te występują w wersji damskiej i męskiej. Oba rodzaje rowerów różnią się kilkoma istotnymi szczegółami. Profil siodełka w damskim rowerze będzie zupełnie inny niż w męskim. Będą różniły się także geometrią. Do tego na zakupach należy wziąć pod uwagę rodzaj ramy. Bardzo ważne jest także dobranie rozmiaru ramy roweru do swojego wzrostu. Dobierając ramę mierzymy długość swojej nogi od krocza do ziemi. Uzyskany wynik musimy pomnożyć przez 0,57 lub podzielić przez 0,226. W pierwszym przypadku uzyskamy długość w centymetrach, a w drugim w calach. Pomiar długości nogi pomoże także w dobraniu rozmiaru kół.

Polecane wpisy