Wóz transmisyjny: własny czy wynajęty?Usługi 

Wóz transmisyjny: własny czy wynajęty?

Liczba wydarzeń, które są transmitowane na żywo stale się zwiększa. Przy tego typu transmisjach niezbędny jest wóz do transmisji. Historia tych wozów sięga w Polsce lat 60. Od początku powstawały one na bazie samochodów dostawczych, czasem nawet ciężarowych. Sytuacja do dzisiaj nie uległa zmianie. Wiele firm wykorzystuje wóz do transmisji na bazie samochodu dostawczego Iveco Daily.

Jak zrealizować własną produkcję?

Własna transmisja jakiegoś wydarzenia niekoniecznie musi wiązać się z koniecznością kupowania własnego wozu transmisyjnego. Transmisja może zrealizowana również przy pomocy wypożyczonego wozu. Można wynająć wóz do transmisji wyłącznie na własny użytek. Możliwe jest wynajęcie również wozu transmisyjnego oraz profesjonalnej ekipy; to przez nią zostanie zrealizowana transmisja. Wykorzystując wozy transmisyjne można zrealizować bardzo różne produkcje na żywo. Wyjątkowo często wozy transmisyjne wykorzystywane do transmisji na żywo wydarzeń sportowych.

Wóz transmisyjny jako narzędzie pracy

W realizacji transmisji na żywo wozy transmisyjne są podstawowym narzędziem pracy. Muszą więc zostać wyposażone nie tylko w profesjonalny sprzęt renomowanych firm, ale również posiadać wyposażenie, które wpłynie na komfort wykonywanej pracy, pośrednio więc zadecyduje o tym, jaka będzie jakość obrazu. Wóz transmisyjny to miejsce pracy kilku osób, jego przestrzeń musi być zagospodarowana racjonalnie. Dzięki temu standard transmisji może być wysoki.

Osoby bliżej zainteresowane tym tematem zapraszamy do lektury naszego innego artykułu.

Polecane wpisy