Węgiel kostka: dlaczego warto go kupić?Handel 

Węgiel kostka: dlaczego warto go kupić?

W większości przydomowych kotłowni zauważymy kotły na węgiel kamienny. To rodzaj opału, który w naszym kraju jest najbardziej popularny. W składach opałowych można kupić kilka rodzajów węgla. Jest to zarówno węgiel z naszych polskich, jak i zagranicznych kopalń.

Jaki węgiel kamienny jest najlepszy?

Bardzo wiele osób kieruje się na zakupach ceną węgla. Jest to ważne, ale nie najważniejsze kryterium. Najbardziej istotnym kryterium jest kaloryczność węgla; warto również pamiętać o tym, jaki typ kotła stoi w kotłowni. Węgiel kamienny kostka mimo swojej nie najniższej ceny ciszy się dużą popularnością. Węgiel kamienny kostka może być spalany w różnych typach kotłów. Węgiel kamienny kostka należy do grubych sortymentów węgla. Węgiel kamienny w kostce może mieć ziarna o średnicy około 200 milimetrów. Węgiel kamienny w kostce ma mnóstwo zalet; największą zaletą, która sprawia, że wiele osób chętnie kupuje węgiel kamienny w kostce jest jego bardzo wysoka kaloryczność.

Workowany czy luzem?

Składy opałowe prowadzą dzisiaj sprzedaż nie tylko bardzo różnych rodzajów węgla. Dają swoim klientom możliwość nabycia nie tylko węgla luzem. Dużym zainteresowanie cieszy się węgiel kamienny workowany. Węgiel kamienny workowany jest łatwiej przechować niż ten luzem. Węgiel kamienny workowany pakowany jest w worki foliowe z wentylacją; zamówiony na palecie i na niej pozostawiony może być przechowywany na świeżym powietrzu.

Więcej na temat  rodzajów węgla kamiennego można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Polecane wpisy