Na co zwrócić uwagę, kupując drukarkę etykiet?Technologie 

Na co zwrócić uwagę, kupując drukarkę etykiet?

Drukarka etykiet to niezastąpione urządzenie zarówno w przemyśle, jak i w dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce. Osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie są zobowiązane do zakupu wydajnego sprzętu, dlatego konieczne jest precyzyjne określenie parametrów i możliwości drukarki etykiet. Często popełnianym błędem jest skupienie uwagi na cenie urządzenia – na rynku dostępne są drukarki w szerokim przedziale cenowym, co sprawia, że pojawia się pokusa kupienia najtańszego sprzętu. Dowiedz się, na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając drukarkę etykiet i przekonaj się, że cena jest kwestią drugorzędną.

Co wpływa na koszt drukarki etykiet?

Cena drukarki etykiet zależy od wielu czynników, począwszy od producenta odpowiedzialnego za wykonanie, skończywszy na parametrach oraz przeznaczeniu. Duże różnice w cenach wynikają z zakresu funkcjonalności, w jakie jest wyposażone dane urządzenia. Cena drukarki do etykiet waha się w przedziale od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych – warto więc precyzyjnie określić funkcje, które są niezbędne w Twoim biznesie. Dzięki temu unikniesz nietrafionego zamówienia oraz późniejszych kosztów związanych np. z zakupem nowego, lepiej dostosowanego urządzenia.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Szukając odpowiedniej drukarki do etykiet, odpowiedz sobie na podstawowe pytanie – gdzie będzie wykorzystywany sprzęt? Dla pracowników często zmieniających lokalizację najlepszym rozwiązaniem będzie przenośna drukarka etykiet, natomiast w pozostałych przypadkach lepiej wybrać urządzenia przystosowane do warunków przemysłowych. Tworząc oznaczenia zapewniające bezpieczeństwo, należy zadbać o to, by etykiety były ponadprzeciętnie trwałe i odporne na uszkodzenia. Warto również wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

  • rozmiar etykiety – w tym celu uwzględnij szerokość druku i rozdzielczość drukarki,
  • miesięczna lub dzienna ilość wydruków – urządzenie powinno odpowiadać na realne zapotrzebowanie firmy, przy wyższych nakładach rozwiązaniem jest drukarka przemysłowa,
  • metoda druku – drukarki termiczne drukują jedynie w czarnym kolorze na specjalnym papierze, natomiast termotransferowe zapewniają kolorowy druk, choć konieczne jest zastosowanie przeznaczonej do tego taśmy barwiącej,
  • sposób obsługi nośników przy drukarkach,
  • łączność drukarki etykiet z komputerem – im więcej możliwości zapewnia urządzenie, tym większa elastyczność dla pracowników.

Drukarka do etykiet powinna być dostosowana do specyfiki Twojego biznesu – dzięki temu w pełni wykorzystasz potencjał urządzenia i będziesz w stanie tworzyć trwałe etykiety w odpowiedniej ilości.

Gdzie kupić drukarkę do etykiet?

Dostępna na rynku liczba urządzeń takich jak drukarka etykiet, przeznaczonych do drukowania oznaczeń może być przytłaczająca, dlatego warto wybrać sklep specjalizujący się w sprzedaży drukarek. Dzięki temu skorzystasz z fachowego doradztwa, a tym samym unikniesz błędnego zamówienia. Przy zakupie warto zaufać producentowi drukarek Brady, który zapewnia wysoką jakość urządzeń oraz atrakcyjne ceny.

Polecane wpisy