Modne rozwiązania w salonieDom i ogród 

Modne rozwiązania w salonie

Nasz salon to najczęściej miejsce wypoczynku, w którym także staramy się uzyskać funkcje typowo reprezentacyjne. Innymi słowy, to tak zapraszamy gości. Ale już nie zawsze. Świat się zmienia. Coraz częściej przyjmujemy gości w kuchni połączonej z jadalnią. Jest to nie tylko normalne, ale modne i pożądane. Jak to wpływa na salon?

Przede wszystkim strefa relaksu

Salon to dzisiaj przede wszystkim strefa relaksu i jeśli pojawiają się tam eleganckie meble, na przykład elegancki narożnik, jest to robione głównie z myślą o naszym komforcie, a nie dla celów reprezentacyjnych. Warto zauważyć, że narożnik w kształcie litery L to coraz rzadziej wykorzystywane rozwiązanie.

Było ono popularne w czasach, kiedy salon był podstawowym miejscem do przyjmowania gości, ponieważ w ten sposób można było się wygodnie rozsiąść w kilka osób. Dzisiaj popularniejsze stają się narożniki w kształcie U, które są lepszym rozwiązaniem dla relaksującej się rodziny. Zresztą nowoczesne narożniki są bardzo mocno nastawione na relaks i niejednokrotnie posiadają wbudowane mechanizmy poprawiające komfort, na przykład podnóżki czy podłokietniki.

Wyspa na środku salonu

Ciekawym rozwiązaniem są zwłaszcza wyspy tworzone w salonie, czyli centralnie umiejscowione siedziska, w środku których czasami znajduje się jakiś stolik lub coś innego, co skupia uwagę, a wszyscy siedzą po obwodzie. Przygotowanie takiego miejsca nie jest oczywiście proste i wymaga chociażby zastosowania różnych trików architektonicznych. Takie wysepki bywają obniżone w stosunku do reszty pomieszczenia. Jest to jednak temat na długą dyskusję i w tym miejscu warto jedynie wskazać coś takiego jako interesującą opcję.

Polecane wpisy