Jaki węgiel kupić?Handel 

Jaki węgiel kupić?

Zdecydowana większość właścicieli domów jednorodzinnych ogrzewa je kotłami na węgiel. Wiele osób w węgiel kamienny zaopatruje się latem, gdy jego ceny są niższe. W składach z opałem sprzedawany jest węgiel kamienny w bardzo różnych rodzajach. Jaki warto kupić, aby był to węgiel wysoko kaloryczny, a więc wydajny?

Rodzaje węgla wybierane najczęściej

Węgiel kamienny to najbardziej popularny rodzaj opału w naszym kraju. W składach opałowych jest sprzedawanych kilka rodzajów węgla; wybór nie jest prosty. Do wyboru w wielu składach opałowych jest bowiem nie tylko węgiel wydobywany w polskich kopalniach, ale także importowany. Oba rodzaje węgla mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Węgiel z położonych na przykład na Ukrainie kopalni wybierają głównie osoby, które chcą na zakupie węgla zaoszczędzić. Większość użytkowników jest zdania, że węgiel z zagranicznych kopalni jest niskiej jakości, wybiera więc droższy, ale bardziej kaloryczny i mniej zanieczyszczony węgiel z polskich kopalni.

Jaki węgiel kamienny kupić?

Sortymentów węgla jest dzisiaj co najmniej kilka. Wybierając sortyment węgla należy się więc przede wszystkim kierować rodzajem kotła, w którym węgiel będzie spalany. Za najbardziej uniwersalny, a więc taki, który może być spalany w każdym kotle uważany jest węgiel kostka. Jest to węgiel o bardzo wysokiej kaloryczności. Nie jest najtańszy, ale bardzo wydajny. Do kotłów zasypowych z podajnikiem przeznaczony jest ekogroszek. Wielu zwolenników ma także węgiel orzech, który jest trochę tańszy niż kostka.

Polecane wpisy