Jak zrobić połączenie ślizgowe?Budowa i remont 

Jak zrobić połączenie ślizgowe?

We współczesnym budownictwie bardzo popularnym materiałem są płyty gipsowo-kartonowe. Mają one mnóstwo zalet, są przede wszystkim tanie i można je wykorzystać między innymi do wyrównywania ścian, budowy ścianek działowych, podwieszanych sufitów. Ich wadą są pęknięcia i rysy, które często pojawiają się w miejscu, gdzie płyta łączona jest ze ścianą czy stropem. Ryzyko ich powstania można wykluczyć wykonując połączenia ślizgowe. Ale jak zrobić połączenie ślizgowe?

Wykonanie połączenia ślizgowego

Jak zrobić połączenie ślizgowe? Takie pytanie zadają z pewnością osoby, które z takim połączeniem stykają się po raz pierwszy. Jak zrobić połączenie ślizgowe – tak naprawdę jest to bardzo proste. Do jego wykonania potrzebna jest specjalna taśma oraz masa szpachlowa. Taśma z jednej strony jest pokryta klejem, z drugiej jej powierzchnia jest śliska. Do śliskiej powierzchni uzupełniająca przestrzeń między ścianą/stropem a płytą gipsowo-kartonową masa szpachlowa nie przyklei się. W efekcie nie będą one na siebie oddziaływać.

Sposób łączenia płyt ze ścianą

Wspomnianą taśmę należy przykleić na styku ściany/stropu i płyty gipsowo-kartonowej. Połączenie musi zostać wypełnione masą szpachlową i pozostawione do starannego wyschnięcia. Po wyschnięciu powierzchnię łączenia trzeba wyszlifować i usunąć nadmiar taśmy.

Połączenia ślizgowe zapewniają trwałe, ale również estetyczne połączenie płyt gipsowo-kartonowych ze ścianą lub stropem. Dzięki szczelinie dylatacyjnej na połączeniu nie pojawią się rysy i pęknięcia.

Polecane wpisy