Jak kupić dobrą drukarkę etykiet?Technologie 

Jak kupić dobrą drukarkę etykiet?

Dobra drukarka etykiet to podstawa w branży przemysłowej, e-commerce oraz innych sektorach takich jak handel detaliczny, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Brak dopasowania urządzenia do specyfiki firmy może skutkować wygenerowaniem dodatkowych kosztów oraz problemami z utrzymaniem płynności działania przedsiębiorstwa. Ilość drukarek do etykiet obecna na rynku może przytłaczać, dlatego sprawdź, które parametry są szczególnie ważne.

Ile kosztują drukarki etykiet?

Jednym z ważniejszych czynników decydujących o zakupie drukarki do etykiet jest cena – nie należy jednak uzależniać wyboru od potencjalnych kosztów. Tania drukarka może być krótkotrwałą oszczędnością, ponieważ może ulegać szybszemu zużyciu. Problemem mogą być również częstsze awarie, które przełożą się na brak płynności w działalności firmy. Oczywiście, brak odpowiedniej drukarki nie doprowadzi do bankructwa, ale solidnie wykonany i odpowiadający na zapotrzebowanie firmy sprzęt będzie dużo lepszą inwestycją. Pamiętaj, że ceny drukarek do etykiet wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto dobrze określić, jakiego sprzętu szukasz.

Co jest ważne przy zakupie drukarki do etykiet?

Pierwszą rzeczą, którą musisz określić, są warunki, w jakich będzie użytkowana drukarka etykiet. Środowisko pracy ma bezpośrednie przełożenie na wydajność oraz żywotność urządzenia, często determinując wybór konkretnego modelu. W warunkach przemysłowych drukarki są narażone na podwyższoną wilgotność powietrza, kurz i pył – w takiej sytuacji konieczny jest zakup modelu, który będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych. Do pozostałych parametrów, które warto uwzględnić, należą:

  • rozmiar etykiety, w tym szerokość druku,
  • rozdzielczość obrazu (DPI), a tym samym jakość wydruku,
  • szacowana ilość wydruków,
  • wybór metody drukowania – drukarki termiczne zapewniają wydruk w kolorze czarnym na dedykowanym papierze, natomiast termotransferowe gwarantują trwalsze oznaczenia w kolorze,
  • sposób obsługi nośników przy drukarkach,
  • łączność, czyli w jaki sposób można zadbać o integrację drukarki z otoczeniem.

Uwzględniając każdy z tych elementów, unikniesz nietrafionego zakupu, a pracownicy będą mogli w nieograniczony sposób korzystać z drukarki – tylko dopasowanie urządzenia do zapotrzebowania firmy gwarantuje satysfakcję z jego funkcjonalności.

Gdzie zamówić drukarkę etykiet?

Ważne jest nie tylko dopasowanie drukarki etykiet do specyfiki danej branży i działalności gospodarczej, ale również znalezienie odpowiedniego dostawcy. Dzięki temu masz gwarancję, że sprzęt jest solidnie wykonany i zweryfikowany pod kątem jakości. Co więcej, możesz liczyć na fachowe doradztwo w zakresie etykietowania, co pozwala uniknąć pomyłek. Wartym uwagi producentem jest firma Brady, która łączy przyjazne ceny z wysokim standardem produkcji drukarek do etykietowania. Dużą zaletą jest również rozbudowana oferta, dzięki której bez problemu dopasujesz urządzenie do zapotrzebowania firmy.

Polecane wpisy