Innowacyjna stacja pomiarowaUsługi 

Innowacyjna stacja pomiarowa

Wiedza o tym, jakie są aktualne warunki atmosferyczne i jak się one zmieniają, jest przydatna w wielu różnych obszarach. Pomocne w tej kwestii okazują się stacje pomiarowe, które w obecnych czasach potrafią dostarczyć wielu niezwykle precyzyjnych informacji

Wykorzystanie stacji pomiarowych

Stacje pomiarowe mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Bywają one bardzo przydatne w rolnictwie, gdzie bardzo dużo zależy od czynników atmosferycznych. Dla uprawy roślin kluczowe znaczenie może mieć wiedza o zbliżających się opadach czy też pomiar wilgotności. Stacja pogodowa może informować także o jakości powietrza, np. o smogu, ostrzegać przed burzami czy mierzyć nasłonecznienie.

Bywa pomocna przy doborze odpowiednich rozwiązań fotowoltaicznych, można ją wykorzystać też w różnych rozwiązaniach w inteligentnych domach. Dane ze stacji pomiarowych mogą służyć także sportowcom – w niektórych dyscyplinach warunki atmosferyczne mają bardzo duże znaczenie dla zawodników. 

Nowoczesna stacja pomiarowa

Atmesys to rozwiązanie, które pozwala między innymi na monitoring powietrza atmosferycznego czy pomiar wiatru. Pomiar wiatru stacja pogodowa została stworzona na podstawie technologię Internetu Rzeczy (IoT). Specjalny rejestrator zbiera dane środowiskowe, które są następnie przetwarzane przez automatyczne algorytmy, tak aby mogły być przedstawione w prostej, przystępnej i czytelnej dla użytkownika formie. Modułowa budowa pozwala tworzyć rozbudowane stacje pomiarowe o różnorodnych zastosowaniach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://atmesys.com/.

Polecane wpisy