Dlaczego warto zlecić audyt UX?Dla firm 

Dlaczego warto zlecić audyt UX?

Wizytówką praktycznie każdej firmy jest dzisiaj strona internetowa. Od tego, jak zostanie ona odebrana przez użytkowników zależy to, czy wrócą na stronę i zostaną klientami firmy. Użytkowników strony mogą zniechęcać na przykład trudności w nawigacji. Jakie są nieprawidłowości na stronie wykaże audyt UX.

Komu go zlecić?

Wykonywanie audyt UX zajmują się dzisiaj profesjonalne agencja UX. Pod mianem audyt UX kryje się kontrola, którą przeprowadza niezależny specjalista zatrudniony przez agencja UX. Korzystając z różnych metod wykonuje on badania UX, które umożliwiają mu wykrycie ewentualnych błędów. Badania UX polegają również na sprawdzeniu jakości strony www pod kątem potrzeb użytkowników. Duże agencja UX oferują nie tylko UX stron internetowych, ale również aplikacji. Audyt UX obejmuje wszystkie elementy witryny internetowej, a nie tylko jej stronę główną. Analiza dokonywana przez audytora jest więc kompleksowa.

Aby spełnić oczekiwania klientów

Firmowa strona www powinna spełniać oczekiwania konkretnych użytkowników. Użyteczność witryny może zostać poprawiona przez user experience. Na user experience składa się kilka elementów. Z punktu widzenia użytkownika strony elementem user experience bardzo istotnym jest możliwość szybkiego odnalezienia strony, która w danej chwili najbardziej go interesuje. Jedną z metod, którymi posługuje się UX jest heurystyka Nielsena składająca się z 10 zasad użyteczności. Jeśli tematyka ta zainteresowała Cię, więcej informacji znajdziesz w naszym poprzednim artykule.

Polecane wpisy