Dlaczego warto stawiać na fotowoltaikę?Przemysł 

Dlaczego warto stawiać na fotowoltaikę?

Chociaż fotowoltaika Małopolska staje się coraz bardziej popularna, trudno jest na ten moment mówić, by było to zjawisko powszechnie znane w naszym kraju. Cały czas jeszcze panele fotowoltaiczne Małopolska pojawiają się tylko w niewielkim odsetku gospodarstw domowych i wykorzystuje je niewiele firm, na skalę całego kraju. Powinno się to jednak szybko zmienić, ponieważ są ku temu bardzo konkretne powody.

Oszczędności dzięki fotowoltaice w Małopolsce

Najważniejsze jest oczywiście to, że fotowoltaika Małopolska oznacza realne oszczędności. Z roku na rok prąd z sieci energetycznej drożeje, a z biegiem czasu będzie drożał jeszcze bardziej. Panele słoneczne Małopolska wymagają nakładów inwestycyjnych, ale potem produkują już zupełnie darmowy prąd. Jego cena nigdy nie wzrośnie i nie musimy się interesować tym, ile za rok będzie kosztowała jedna kilowatogodzina.

Prawo zaczyna sprzyjać fotowoltaice

Poważną barierą, z jaką mierzyła się od dawna fotowoltaika Małopolska, były niekorzystne przepisy prawa. Dla opłacalności instalacji konieczne jest, by instalacja paneli fotowoltaicznych Małopolska oznaczała podłączenie do sieci i oddawanie energii w zamian za prąd uzyskiwany w okresie, kiedy słońca jest mniej. Do niedawna państwo traktowało prywatnego inwestora jako natręta, który tylko powodował problemy elektrowniom i chociaż niechętnie przyjmowało od niego energię, to w zamian oferowało jedynie odrobinę darmowej mocy. Obecnie nasze przepisy dostosowały się do standardów krajów zachodnich. Jeśli produkcja mocy jest stosunkowo niewielka, wszystko, co oddamy do sieci energetycznej w słoneczny dzień w lecie, odzyskamy w pochmurny dzień w środku zimy.

Polecane wpisy