Dlaczego opłaca się kupić droższy węgiel?Handel 

Dlaczego opłaca się kupić droższy węgiel?

Zdecydowana większość osób w naszym kraju ogrzewa swoje domy wykorzystując do podgrzewania wody w instalacji centralnego ogrzewania kotły na węgiel. Wybranie dobrego węgla wbrew pozorom nie jest łatwe. Składy opałowe proponują dzisiaj bowiem kilka bardzo różnych rodzajów węgla. Na jaki węgiel warto więc postawić?

Rodzaje węgla oferowane w składach opałowych

Bardzo popularnym rodzajem węgla jest orzech. Konkuruje z nim węgiel kamienny kostka. Węgiel kamienny kostka spala się stosunkowo wolno; węgiel kamienny kostka jest nie tylko bardzo wydajny, ale również bardzo kaloryczny. Węgiel kamienny w kostce jest jednym z droższych rodzajów węgla, który można kupić. Warto jednak wydać na węgiel kamienny w kostce trochę więcej pieniędzy. Węgiel kamienny w kostce tak naprawdę daje oszczędności: trzeba spalić go mniej, aby w domu było ciepło niż tańszego i mniej kalorycznego węgla. Do tego po jego spaleniu pozostanie mało popiołu.

Jaki wybrać: workowany czy luzem?

Węgiel kamienny workowany ma taką samą wysoką jakość jak ten, który jest sprzedawany na tony czyli luzem. Węgiel kamienny workowany jest mniej problematyczny w przechowaniu. Przygotowując podest z desek pod zadaszoną wiatą, węgiel kamienny workowany można przechować na powietrzu, nie trzeba znosić go do kotłowni. Warto pamiętać o tym, że dobrej jakości węgiel jest czysty: nie ma w nim kamienia.

Temat węgla kamiennego jako popularnego w naszym kraju opału jest bardzo obszerny. Poruszamy więc go także w naszym wcześniejszym artykule.

Polecane wpisy