Krzesło fiordDom i ogród 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Dominującym w ostatnich latach stylem wystroju wnętrz jest styl skandynawski. Odznacza się wyjątkową prostotą i jednocześnie elegancją. To styl, który sprawdzi się w całym mieszkaniu niezależnie od pomieszczenia. W stylu skandynawskim można urządzić kuchnię, salon, sypialnię, a nawet łazienkę. Zobaczmy czym charakteryzuje się styl skandynawski.

Wszechobecna biel

Najbardziej charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego jest biały kolor, który króluje zarówno na ścianach, na podłodze, jak i na meblach. Dlatego białe krzesła w stylu skandynawskim są po prostu obowiązkowe. Jeśli chodzi o białe krzesła, to godne polecenia jest białe krzesło fiord. Takie krzesła fiord do salonu czy sypialni to doskonały wybór. Cechuje je wyjątkowa trwałość, są również bardzo wygodne.

Oświetlenie

Ci, którzy nie znają stylu skandynawskiego sądzą, że jest to styl zimny. Tymczasem przytulności nie można mu odmówić. Aby jednak tak się stało, należy dobrze przemyśleć kwestie dotyczące oświetlenia. W stylu skandynawskim stawiać należy na duże jasne lampy i żarówki dające ciepłe światło. Generalnie im więcej punktów świetlnych, tym lepiej. Warto pamiętać, że problemem Skandynawów jest brak słońca. W związku z tym wnętrza trzeba było rozświetlić inaczej. Stąd białe krzesła i inne meble, a także wiele lamp.

Styl skandynawski to idealna propozycja dla osób ceniących prostotę i elegancję. Białe krzesło fiord idealnie wpisuje się w ten nurt. Białe meble w tym białe krzesła w stylu skandynawskim są po prostu obowiązkowe. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym przybliżamy białe krzesło fiord.

Polecane wpisy