Co jest ważne przy zakupie drukarki do etykiet?Technologie 

Co jest ważne przy zakupie drukarki do etykiet?

Aby drukarka etykiet spełniła swoje zadanie, powinna być dostosowana do specyfiki danego biznesu – należy więc uwzględnić nie tylko cenę urządzenia, ale przede wszystkim kilka parametrów, decydujących o jego funkcjonalności. Oferta na rynku jest na tyle zróżnicowana, że problemem może być podjęcie odpowiednie decyzji. Aby uniknąć nietrafionego zakupu, warto oszacować zapotrzebowanie firmy oraz znaleźć sprawdzonego dostawcę. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując drukarkę etykiet.

Od czego zależy cena drukarki etykiet?

Wiele osób priorytetowo traktuje cenę drukarki do etykietowania, tymczasem koszt powinien być kwestią drugorzędną – tani sprzęt zwykle jest tylko pozorną oszczędnością, w późniejszym czasie generując dodatkowe koszty. Trudno jednoznacznie wskazać, ile kosztuje drukarka etykiet, ponieważ poszczególne modele różnią się między sobą funkcjonalnością, przeznaczeniem oraz marką, która również wpływa na cenę. Koszt urządzenia może sięgać od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego tak ważne jest określenie zapotrzebowania firmy.

Drukarka – termiczna czy termotransferowa?

Jedną z ważniejszych rzeczy, jakie trzeba określić, są przyszłe warunki użytkowania drukarki do etykiet. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy drukarka będzie wykorzystywana w warunkach przemysłowych, czy będzie regularnie transportowana przez pracownika mobilnego. W pierwszym przypadku sprawdzą się specjalistyczne drukarki, w drugim natomiast najlepszym rozwiązaniem będą urządzenia przenośne.

Drugą kwestią jest decyzja, która drukarka jest lepsza – termiczna czy termotransferowa. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Drukarki termiczne to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale umożliwiają wyłącznie druk w czarnym kolorze na dedykowanym do tych urządzeń papierze. Drukarki termotransferowe pozwalają tworzyć etykiety w kolorze – są one również dużo trwalsze niż w przypadku metody termicznej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Zakup drukarki do etykiet wymaga uwzględnienia kilku innych parametrów – dzięki temu urządzenie będzie dostosowane do specyfiki branży. Zwróć uwagę na:

  • rozmiar drukowanych etykiet,
  • jakość wydruku oraz rozdzielczość obrazu (DPI),
  • dzienną lub miesięczną ilość wydruków,
  • sposób obsługi nośników,
  • zakres łączności z otoczeniem.

Wybór drukarki powinien być uzależniony od konkretnego zapotrzebowania firmy. Dzięki temu unikniesz niedoszacowania i przeszacowania potrzeb w zakresie oznaczania, a także potencjalnych dodatkowych kosztów. Drukarki etykiet różnią się między sobą metodą druku i jego jakością, wielkością, wytrzymałością oraz wydajnością. Szukając dostawcy urządzeń, warto wziąć pod uwagę producenta drukarek Brady, który łączy wysoki standard wykonania z korzystną ceną, a w jego ofercie znajdziesz drukarki dostosowane do specyfiki różnych branż.

Polecane wpisy